Transport krajowy ulega unifikacji (cz. 1)

Rate this post

4 grudnia to data wilekich zmian dla transportowcówJuż od 4 grudnia transport krajowy ulegnie znacznej unifikacji. Wszystko za sprawą pakietu odpowiednich rozporządzeń Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej. Przepisy wchodzą w życie 4 grudnia i sprawiają, że transport krajowy będzie nieco odmienną dziedziną niż dotychczas.

Wszystkie podmioty czynnie tworzące transport krajowy, w więc po prostu przewoźnicy będą musieli wyrobić licencję krajową na przewóz towarów. Dopiero posiadanie takiego dokumentu, uprawniającego do wykonywania działalności transportowej w kraju, będzie asumptem do ubiegania się o licencję wspólnotową.

Kolejną zmianą, którą poprzez transport krajowy zmieni oblicze jest konieczność posiadania siedziby wyposażonej w odpowiednią bazę eksploatacyjną dla co najmniej jednego pojazdu oraz odpowiednie miejsce przechowywania dokumentacji firmowej.

Konieczność przestrzegania wyżej wymienionego przepisu zakończy z pewnością częste praktyki rejestrowania firm transportowych w miejscu zamieszkania właścicieli. Bazy eksploatacyjne w postaci podjazdów przed garażami domów przewoźników znikną zatem z polskiego krajobrazu transportowego raz na zawsze.

Foto by:©Bürgi-Fotolia.com