Wciąż zmieniający się transport (cz. 2)

Rate this post

Dalszy ciąg zmian na 2012 rok w transporcie drogowymTen wpis to dalszy ciąg informacji o tym, jak rodzimy transport zmienił się na przestrzeni roku. Zmiany wynikają z trwającej modyfikacji rodzimego prawa transportowego. Od 1 lipca 2011 polski transport został obarczony koniecznością uiszczania opłat w systemie elektronicznym, który zastąpił system winietowy.

Cały transport jest oburzony nie samym faktem konieczności uiszczenia opłat, ale wadliwością systemu viaTOLL, która doprowadziła nawet do powstania nowego – prężnie rozwijającego się biznesu – polegającego na pośredniczeniu w uiszczaniu opłat przez przewoźników.

Konsorcjum Kapsch, odpowiedzialne za proces wdrożenia Krajowego Systemu Poboru Opłat w oparciu o bazę naziemnej technologii mikrofalowej, do chwili obecnej zbiera cięgi od wielu przewoźników, którzy karani są z powodu wadliwości systemu naliczającego nieuprawnione opłaty.

Podobny system funkcjonuje z powodzeniem w takich krajach jak: Czechy, Austria, czy Szwajcaria. Nadchodzące miesiące pokażą, czy również rodzimy transport doczeka się niezbędnych korekt w systemie w celu uzyskania pełnego zadowolenia także polskich przewoźników. CDN

Foto:©Andre_Bonn-Fotolia.com