Co należy sprawdzić przed wydaniem ładunku?

Rate this post

lockZdarza się, że spedytorzy z pośpiechu, czy po prostu przez nieuwagę wydadzą ładunek kierowcy, którego nie sprawdzili. Jest to najprostsza droga do tego, by dany towar został nam skradziony. Co należy zatem sprawdzić, zanim podejmiemy się współpracy z danym kontrahentem?

Przede wszystkim dokumenty przewoźnika:

– tożsamość kierowcy (dowód),

– dokumenty pojazdu,

– polisę ubezpieczeniową (wystarczy zadzwonić do agencji ubezpieczeniowej),

– zezwolenie na prowadzenie działalności.

Ważnym jest również, by sprawdzić numery telefonów. Jeśli wybraliśmy przewoźnika poprzez giełdę transportową należy porównać dane z profilami firmowymi zamieszczonymi w sieci. Współpracujmy raczej z podmiotami posiadającymi numer stacjonarny. Będziemy mieli większą pewność, że nie jest to „firma widmo”. Następnie porównajmy również adresy mailowe: te w sieci i te, z których otrzymujemy informacje. Sprawdzenia wymaga również faks.

Jeżeli dany kierowca przyjeżdża do naszej firmy po raz pierwszy musimy koniecznie zapytać o jego nazwisko i zobaczyć dokumenty. Naszej natychmiastowej reakcji wymaga również sytuacja, w której upłynął termin rozładunku, a pojazd przewoźnika się nie pojawił w wyznaczonym miejscu. Ostrzeżeniem mogą być również dla nas pytania kierowcy dotyczące wartości ładunku.