Akademia krokodyla – bezpłatne szkolenia dla kierowców zawodowych

Rate this post

szkolenie kierowca zawodowyBezpłatne szkolenia dla kierowców zawodowych

Projekt „Akademia Krokodyla”, którego celem jest propagowanie dobrych praktyk zawodowych w transporcie oraz podnoszenie poziomu jakości świadczonych usług transportowych, realizowany jest przez Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego. Obecnie w ramach tegoż projektu WITD w Poznaniu uruchomił cykl bezpłatnych szkoleń dla kierowców zawodowych.

Pierwszeństwo do wzięcia w nich udziału mają kierowcy zawodowi, którzy zgłosili swój udział w konkursie „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” w tegorocznej edycji. Szkolenia organizowane są raz na kwartał, a ilość miejsc dla chętnych kierowców jest ograniczona. W ramach szkoleń kierowcy nabywają wiedzę z zakresu przepisów o transporcie drogowym i ich przestrzeganiu w czasie wykonywania jakichkolwiek czynności zawodowych.

Każdy przedsiębiorca prowadzący firmę transportową ma możliwość oddelegowania na szkolenie maksymalnie 3 kierowców. Zakres szkolenia, które odbędzie się 26 czerwca o godzinie 10 w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej 5 w Poznaniu, będzie obejmował temat „Czas pracy i odpoczynku kierowców w ramach obowiązujących przepisów”.