10 zasad zapobiegających przewożenie osób nielegalnie

Rate this post

emigranci

10 zasad dla kierowców dotyczących zapobieganiu przewożenia osób nielegalnie przekraczających granicę

By uniknąć kar związanych z najczęściej nieświadomym przewiezieniem uchodźców przez granicę, co dotyczy obecnie zwłaszcza Wielkie Brytanii, kierowca powinien zapoznać się z poradnikiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa, by uniknąć wwozu nielegalnych emigrantów.

 1. Przed rozpoczęciem podróży kierowca powinien uzyskać pisemną instrukcję związane z bezpieczeństwem pojazdu i listę kontrolną
 2. Kierowca powinien na ile to możliwe obserwować załadunek pojazdu, sprawdzając, czy nie wchodzi do niego ktoś nieupoważniony.
 3.  Należy sprawdzić poszycie pojazdu i odnotować ewentualne uszkodzenia w liście kontrolnej.
 4.  Po załadunku należy natychmiast zabezpieczyć pojazd.
 5. Kierowca powinien sprawdzić kufry boczne i jeśli to możliwe zamknąć je na klucz; sprawdzić owiewki i osie.
 • W pojeździe o twardym poszyciu należy zamknąć drzwi pojazdu i zabezpieczyć je kłódką.
 • W pojeździe o poszyciu miękkim zamknąć drzwi pojazdu na kłódkę, użyć dobrej jakości linki do plandek, zabezpieczoną solidną kłódka lub numerowaną plombą; nr plomby należy zapisać na liście kontrolnej lub w liście przewozowym
 1. Na każdym postoju podczas podróży należy sprawdzić poszycie i zabezpieczenie pojazdu poprzez skontrolowanie ręczne środków zabezpieczających i upewnieniu się, że są nienaruszone, ponownie sprawdzić owiewki o osie.
 2. Jeśli istnieją ślady zniszczeń lub naruszeń zabezpieczeń należy sprawdzić ładunek i ładownie, a następnie ponownie wszystko zabezpieczyć
 3. Przed wjazdem do strefy kontrolne Wielkie Brytanii lub wjazdem na prom należy ponownie sprawdzić wszystkie zabezpieczenia pojazdu i upewnić się, że żadne z nich ni zostało uszkodzone.
 4. W przypadku, gdy nie było możliwe zabezpieczenie pojazdu, należy przeprowadzić dokładną kontrolę jeszcze przed wjazdem na prom, czy do strefy kontroli UK zarówno ładunku jak i ładowni.
 5. Kierowca na liście kontrolnej powinien zapisać wszystkie kontrole przeprowadzone przy załadunku i na każdym z odbytych postojów, a także tą wykonaną prze wjazdem do strefy kontrolnej UK czy na prom.

 

Szablon listy kontrolnej można ściągnąć ze strony: https://www.gov.uk/secure-your-vehicle-to-help-stop-illegal-immigration

 

Źródło: www.gov.uk